Sosyal Medya Uzmanları için Twitter Feed ile RSS YönetimiTwitter Feed ile RSS beslemesi olan web sayfalarının içeriklerini sosyal medya hesaplarına yönlendiren bir uygulama sayfasıdır. Birçok sosyal medya hesabını yöneten sosyal medya uzmanları Twitter Feed ile RSS yönetimi yapmaları sayesinde yönettikleri facebook, twitter, linkedin ve app.net hesaplarında web içeriklerini otomatik olarak sosyal medya hesaplarında paylaşarak zamandan tasarruf edebilir.

Twitter Feed sayfasında hesap oluşturmak için bir mail adresinizin olması yeterlidir. Hesabınızı oluşturup onayladıktan sonra web içeriklerinizi RSS ile sosyal medya hesaplarınıza bağlamaya başlayabilirsiniz.

Uygulamayı ilk açtığınızda karşınıza gelen sayfada Feed Name ve Web Sayfanızın RSS URL’sini ekte göründüğü gibi sisteme giriyoruz. Ben Başlığa Web Sayfası adını verim kendi blog sayfamın RSS URL’sini yazıyorum. Daha Sonra RSS URL’sinin aktif durumda olup olmadığını kontrol etmek için sağ tarafta bulunan “test rss feed” butonuna basarak RSS URL’mizi onaylıyoruz.

2

RSS URL’mizi onayladıktan sonra hemen alt kısımda bulunan Advanced Settings (Gelişmiş Ayarlar) butonunu tıklayarak bir takım ince ayarlamaları yapmamız gerekiyor. Burada ilk olarak “Update Frequency” ile güncelleme sıklığını belirliyoruz. Böylelikle belirleyeceğimiz süre aralığında sistem web sayfamıza yeni içerik girilip girilmediğini kontrol ediyor ve yeni içerik ile karşılaştığında otomatik olarak sosyal medya hesaplarımızda paylaşıyor. Ben bu süreyi 30 dk olarak belirledim. Hemen sağ kısımda bulunan “new update(s) at a time” kısmında bir seferde en fazla kaç içerik paylaşılabileceğini belirliyoruz. Bunu da 1 olarak belirliyorum.

“Post Content” ile web sayfamızın içeriği ile ilgili hangi bilgileri paylaşmak istediğimizi belirliyorum. Burada 3 seçenek bulunmakta bunlar; başlık ve kısa yazı, yalnızca başlık ve sadece kısa yazı ben bunlardan sadece başlık olanını tercih ediyorum.

“Post Link” kısmında ise web bağlantımızı hangi URL kısaltıcı ile paylaşacağımızı belirliyoruz. Ben burada bit.ly URL kısaltıcıyı tercih ediyorum.

İlginizi Çekebilir:  Facebook Remarketing (Yeniden Pazarlama)

“Post Prefix” ve “Post Suffix” ile “Post Content” yani başlığımızın önüne ya da sonuna paylaşmak istediğimiz ek bilgileri giriyoruz. Buraya gireceğimiz bilgiler 20 karakterle sınırlı olup sadece twitter ve app.net de gözükecektir. Bu kısımda ben “Post Suffix” yani başlığın sonuna içerik giriyorum. Girdiğim içerik ise bir #hashtag olacak. (#uzman)

“Keyword Filter” ile uygunsuz olabilecek kelimeleri engelleyebiliyoruz. Ben kendi blog sayfamda böyle kelimelere yer vermediğim için bu kısmı boş geçiyorum. Böylelikle gelişmiş ayarlarımızı tamamlamış olduk artık “Continue to Step 2” ile 2. aşamaya geçebiliriz.

3

2. Aşamada RSS’mizi bağlayacağımız sosyal medya platformunu seçip yolumuza devam ediyoruz. Ben burada Twitter ile yoluma devam ediyorum.

4

Karşımıza gelen sayfada ilk önce mavi büyük buton ile bağlantı kuracağımız twitter hesabımızın doğrulamasını gerçekleştiriyoruz. Doğrulamayı gerçekleştirdikten sonra da hesabımızı seçiyor ve “Create Service” butonu ile bir sonraki sayfaya geçiyoruz.

5

Kontrol panelinde oluşturduğumuz feed bağlantısını ve gerçekleşen paylaşımlar ile ilgili istatistikleri görebilmekteyiz.

6

Açılan sayfada hesabımızın aktif olup olmadığını görüyoruz. Hesabımızı gördükten sonra “all done” ile onaylıyor ve işlemi tamamlıyoruz. Bundan sonra açılan ekranda “Go to Dashboard” butonunu tıklayarak kontrol ekranına geçebiliriz.

7

Kontrol ekranında oluşturduğumuz feed ile gerçekleştirilen paylaşımların istatistiklerini takip edebiliyor ve gerekli gördüğümüz taktirde istediğimiz değişiklikleri yapabiliyoruz.

8

Gördüğünüz gibi Twitter Feed ile RSS beslemesi oldukça kolay kurulup sosyal medya hesaplarınızla ilişkilendirilebilen bir uygulama, bu uygulama sayesin oldukça zaman tasarrufu sağlamaya vakit kaybetmeden başlayabilirsiniz.

 

Ertuğrul Müyesseroğlu

iletişime-geç

http://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2016/01/Sosyal-Medya-Uzmanları-için-Twitter-Feed-ile-RSS-Yönetimi.pnghttp://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2016/01/Sosyal-Medya-Uzmanları-için-Twitter-Feed-ile-RSS-Yönetimi-150x150.pngmuyesserogluSosyal Medyaapp.net,ertuğrul müyesseroğlu,facebook,facebook hesap yöneticisi,feed,linkedin,rss,sosyal medya,sosyal medya uzmanı,Sosyal Medya Uzmanları için Twitter Feed ile RSS Yönetimi,twitter,twitter feed
Twitter Feed ile RSS beslemesi olan web sayfalarının içeriklerini sosyal medya hesaplarına yönlendiren bir uygulama sayfasıdır. Birçok sosyal medya hesabını yöneten sosyal medya uzmanları Twitter Feed ile RSS yönetimi yapmaları sayesinde yönettikleri facebook, twitter, linkedin ve app.net hesaplarında web içeriklerini otomatik olarak sosyal medya hesaplarında paylaşarak zamandan tasarruf edebilir.
İlginizi Çekebilir:  Dijital Pazarlamaya Geçiş Aşamaları 1
Twitter...