">
» » Sosyal Medya Uzmanınıza Sorun

10 Comments Already

 1. Meraba rahatsız ediyorum kusura bakmayın merak ettiğim bir soru var ama bilen birisinden cevap lazım.Sizide tesadufen görünce yazmak istedim.Ben Tt organize ediyorum çevrem var fakat söyle bir sorum olacak mesela tt olacak hashtagi çalmak isteyenler oluyor ilk ben atayim diye, önceden o hastage yazsam, anlastigimiz saatte baslatsam, yine tt olur muyuz ? Bunu çok merak ediyorum.Birde tt olana kadar noktalama vs gibi şeyler kullanilmasi olumsuz mu etkiliyor ? Bu da bi merak 🙂 Bu ilk tweet olayı nasıl oluyor ? Saati belirtip hashtagi sonradan mi açıklamalıyim ? Simdiden sagolun cevaplarsaniz içim rahatlayacak 🙂

  • Merhaba Zeliha Hnm,

   TT nin temel mantığı aynı zaman dilimi içerisinde aynı konuda ya da başlıkta bir çok kişinin tweet atmasıdır. Dolayısıyla ilki atıldıktan 5 yıl sonra atsanız bile yeterli kitleniz varsatt olur. İlk tweet olayı önceden “başlatan” olarak en başta görünüyordu twitterda ama şuan bildigim kadarıyla sadece hashtag analiz sitelerinde görünüyor. Twitter bunu en popüler tweet olarak değiştirmişti. İlla ilk olacağım derseniz ilk önce bir tweet atın sonra başlatın duyuruyu. İkinci olarak noktalama işareti etki yapmaz. Daha önce Konuşulan Türkçe karakter belki yapabilir ama yeterli kitlede o da etki etmez.

 2. Merhaba

  WhatsApp’ta bir gruba rehberimiz de olmayan bir kişiyi nasıl ekleyebiliriz?

  • Merhaba Serdar Bey,

   WhatsApp grubunuzun bağlantı linkini ilgili kişiyle paylaşarak gruba katılmasını sağlayabilirsiniz.

   Saygılarımla

 3. Merhaba, Twitterda geçmişe dönük Trend Topic Listesine ulaşmaya çalışıyorum. Bunu nasıl gerçekleştirebilirim? Mesela, 2017 yılı 12-19 Ekim arasında Trend Topic Listesine girmiş konu başlıklarına nasıl ulaşılabilir? Teşekkürler

 4. Merhaba

  İnstagram’da video post paylaşımlarının altında gösterilen görüntülenme sayısı istatistikler ile tutmuyor. İstatistikler de çok daha fazla gösterim olduğunu görmekteyim. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı?

 5. Merhaba. Rahatsız ediyorum kusura bakmayın. Biz instagram da satış yapan firmayı.fakat son zamanlarda instagram paylaşımlarımızı tüm takipçilerimize göstermiyor. İstatistiklere baktığımda ciddi bir düşüş var. bu sorunu bir ço kişi de söylüyor. Si<in bu konuda bir bilginiz yada öneriniz varmı acaba

  • Merhaba İlker Bey,

   Facebook’un marka sayfalarında ki organik erişimi iyice azalttığı ve neredeyse reklamsız gösterim sağlanamadığını biliyoruz. Fakat instagram özelinde böyle birşey olduğuna dair bir haber yada duyum henüz görmedim. Yinede benzer bir durum olması da muhtemel olabilir.

   Saygılarımla

 6. Merhaba çözemediğim bir konu var.
  Danışmanlık verdiğim aynı sektörde 2 marka var. İnstagramda takipçi sayıları biri 12.300 diğeri 13.700 çok fazla fark olmamasına rağmen 12.300 takipçili hesabın erişimleri ve story erişimi daha fazla. 13.700 olan hesap daha önce bot takipçi alınmış mı bilmiyorlar. Aldılarsa nedeni bu olabilir mi?

  • Merhaba

   Bot takipçiler kesinlikle etki eder. Fakat büyük ihtimalle 12300 takipçili hesabın paylaşım içerikleri diğer hesaba göre daha kalitelidir ve takipçilerin dikkatini daha fazla çekiyordur ayrıca paylaşımlarına reklamda ekliyordur ve bunun için erişim oranı daha yüksektir çünkü kaliteli ve dikkat çekici bir içerik paylaşmak önemlidir.

   Saygılarımla

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ertuğrul MüyesseroğluDijital Pazarlama ve İletişim Danışmanı2018
WhatsApp chat WhatsApp İletişim