Google-Analytics-Sınav-SorularıGoogle tarafından hizmetimize sunulan Google Analytics bildiğiniz üzere web sitelerinin performansını analiz etmemizi sağlayan bir raporlama aracıdır. Bu kadar kısa özetleye bilmemize rağmen Analytics başlı başına bir Dünya olup aklımıza dahi gelmeyecek konular hakkında bize bilgi verebilmektedir. Analytics sayesinde google adwords reklamları ile sağladığımız trafiği analiz ettiğimiz gibi organik yani doğal yollardan gelen ziyaretçilerimizin davranışlarını da analiz edebilmekteyiz.

Böylesine kapsamlı bir web sitesi analiz aracına hakim olmak elbetteki pek kolay değil, Google da bundan hareketle kullanıcıları Analytics kullanımına dair bir sertifikasyon sınavına tabi tutmakta böylelikle de her önüne gelenin ben Analytics uzmanıyım ya da biliyorum demesinin önüne geçilmektedir. Bu yazıda sizlerle google analytics sertifika sınavlarında daha önce çıkmış 5 soru ve cevabını paylaşarak bu sınavlara hazırlanmayı düşünenlere bir nebze yardımcı olmak istiyorum.

Soru: Neden segmantasyon kullanırız?

Cevap: Segmantasyon, verilerinizin belirli alt kümelerini ayırıp analiz etmenize olanak tanır. Segmantasyon, birleştirilmiş verilerinizdeki değişikliklerin altında yatan nedenleri bulmanıza yardımcı olabilir.

Soru: E-ticaret sitenizde hedefinize yönelik performansı ölçmenize yardımcı olacak en önemli metrik hangisidir?

Cevap: E-ticaret dönüşüm oranı

Soru: Bir siteye yapılan ilk ziyaret ile en nihayetinde gerçekleşen dönüşüm arasında kaç gün geçtiğini nasıl ölçebiliriz?

Cevap: Gecikme Süresi

Soru: Ziyaret sayısı 10’dan az olan satırları hariç tutmak için ne kullanırsınız?

Cevap: Tablo filtresi

Soru: URL oluşturucu’nun amacı nedir?

Cevap: İzleme parametrelerini içeren bir URL oluşturmak.

Başarılar….

Ertuğrul Müyesseroğlu

iletişime-geç

 

http://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2015/12/Google-Analytics-Sınav-Soruları.jpghttp://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2015/12/Google-Analytics-Sınav-Soruları-150x150.jpgmuyesserogluAnalyticsadwords uzmanı,analiz,analytics,cevap,ertuğrul müyesseroğlu,Google Analytics Sınav Soruları,google partners,rapor,sertifika,soru,web
Google tarafından hizmetimize sunulan Google Analytics bildiğiniz üzere web sitelerinin performansını analiz etmemizi sağlayan bir raporlama aracıdır. Bu kadar kısa özetleye bilmemize rağmen Analytics başlı başına bir Dünya olup aklımıza dahi gelmeyecek konular hakkında bize bilgi verebilmektedir. Analytics sayesinde google adwords reklamları ile sağladığımız trafiği analiz ettiğimiz gibi organik...
İlginizi Çekebilir:  Dijital Pazarlamaya Geçiş Aşamaları 2