Google-Adwords-İstatistikler-Menüsünü-Kullanma

Google Adwords İstatistikler Menüsü Kullanımı

Google Adwords “istatistikler menüsü” oluşturduğumuz reklamlarımızın performansını takip ederek reklamlarımızın başarısını yorumlamamıza olanak sağlamaktadır. Adwords istatistikler menüsü ile hedeflediğiniz kullanıcılara ulaşıp ulaşamadığınızı ve bütçenizi ne kadar verimli kullanabildiğinizi görebilirsiniz.

Adım adım istatistikler menüsü;

  • İncelemek istediğimiz kampanyamızı ekranımızın sol tarafından seçerek tıklıyoruz.

1

  • Hangi tarih aralığındaki istatistiklerimizi incelemek istiyorsak ekranın sağ üst tarafındaki tarih aralığı kısmından belirliyoruz. Geçen ay, geçen hafta ya da kendi belirlediğiniz bir tarih aralığını seçebilirsiniz.

2

  • Tarih aralığını belirledikten sonra ekranımızda bulunan menülerden “istatistikler” menüsünü tıklıyoruz.

3

  • İstatistikler menüsü ekranı açıldıktan sonra incelemek istediğimiz verilerimizi ekranın sol tarafında bulunan “Görünüm Gün” sekmesini tıklayarak incelemek istediğimiz veriyi seçebiliriz.

4

  • İlk satırda bulunan Etiketler sekmesi ile etiketlerimizi Anahtar Kelime, Reklam, Reklam Grubu ve Kampanya bazında inceleyebiliriz.

5

  • İkinci satırda bulunan “Zaman” sekmesinde bulunan zaman aralıkları seçenekleri ile kampanyalarımızın, reklamlarımızın, anahtar kelimelerimizin ve reklam gruplarımızın istatistiklerini haftanın günü, gün, hafta, ay, çeyrek, yıl ve günün saatini seçerek inceleyebiliriz.

6

  • Bunların dışında inceleyebileceğimiz istatistik seçeneklerimiz, Hedef URL, En Çok Yer Değiştirenler, Coğrafi, Kullanıcıların Bulunduğu Yerler, Mesafe, Arama Terimleri, Ücretli ve Organik, Ücretsiz Tıklamalar ve Arama Ayrıntılarıdır.

7

  • Tüm bunların yanı sıra istatistiklerimize filtreler ekleyerek reklam performansımızı maliyetlerimize göre daha ayrıntılı bir şekilde inceleyebiliyoruz.

8

  • Son olarak görmek istediğimiz istatistiklere ait verileri “Sütunlar” sekmesini tıklayarak çeşitlendirebiliriz.

9

  • Sütunlar sekmesinde Ayrıntı Düzeyi, Performans ve Rekabet Ölçümleri başlıkları altında bulunan sütun başlıklarını seçerek ekleyebilirsiniz. Ekleme işlemini tamamlamak için “uygula” butonuna basmayı unutmayın.

10

Ertuğrul Müyesseroğlu

iletişime-geç

http://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2016/01/Google-Adwords-İstatistikler-Menüsünü-Kullanma.jpghttp://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2016/01/Google-Adwords-İstatistikler-Menüsünü-Kullanma-150x150.jpgmuyesserogluGoogle Adwordsadwords,adwords danışmanı,Adwords Nedir?,adwords uzmanı,anahtar kelime,Arama Ayrıntıları,Arama Terimleri,ay,Ayrıntı Düzeyi,çeyrek,Coğrafi,En Çok Yer Değiştirenler,ertuğrul müyesseroğlu,google adwords,Google Adwords – İstatistikler Menüsünü Kullanma,google adwords danışmanı,google adwords uzmanı,Görünüm Gün,gün,günün saati,hafta,haftanın günü,Hedef URL,istatistik,istatistikler,Kampanya,Kullanıcıların Bulunduğu Yerler,Mesafe,Performans,Rekabet Ölçümleri,reklam,reklam grubu,Ücretli ve Organik,Ücretsiz Tıklamalar,yıl
Google Adwords “istatistikler menüsü” oluşturduğumuz reklamlarımızın performansını takip ederek reklamlarımızın başarısını yorumlamamıza olanak sağlamaktadır. Adwords istatistikler menüsü ile hedeflediğiniz kullanıcılara ulaşıp ulaşamadığınızı ve bütçenizi ne kadar verimli kullanabildiğinizi görebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir:  Sosyal Medya Uzmanları için Twitter Feed ile RSS Yönetimi
Adım adım istatistikler menüsü; İncelemek istediğimiz kampanyamızı ekranımızın sol tarafından seçerek tıklıyoruz. Hangi tarih aralığındaki istatistiklerimizi incelemek istiyorsak ekranın sağ üst...