ALEXA’ya-WordPress-Web-Sayfası-Nasıl-Eklenir

ALEXA internet sitelerinin istatistiklerini bize sunan bir web sayfasıdır. ALEXA ile web sitemizin ziyaretçi trafiğini takip edebilir ya da ziyaret ettiğimiz sitenin ziyaretçi istatistiklerini görebiliriz. Bunun yanı sıra google’ın sitenize verdiği kalite puanını (PageRank) ve web sayfanızın ALEXA Global ya da Yerel sıralamasını da ALEXA bizlerle ücretsiz olarak paylaşmaktadır. Fakat ALEXA’dan daha detaylı faydalanmak isteyenlerin belli bir ücret ödemesi gerektiğini belirtelim.

Bir diğer önemli hususta bilinenin aksine google siteniz ile ilgili istatistiklerin hiçbirini ALEXA’dan almamaktadır. Bu yüzden SEO çalışması yapan uzmanlar ALEXA verilerinden yararlanır fakat %100 ona bağlı kalmazlar.

Google’da SEO çalışması yapan SEO Uzmanları muhakkak ALEXA verilerine göz atmaktadır. Fakat ALEXA her zaman web sayfanızı bu sıralamaya sokmayabiliyor ya da sıralamaya girmeniz biraz vakit alabiliyor. Bu yüzden ALEXA verilerine önem veren SEO uzmanları ya da kullanıcılar ALEXA’nın web sayfanızı ALEXA sıralamasına sokmasını beklemek yerine direk ALEXA’nın vermiş olduğu bir kodu sitelerine ekleyerek bu sıralamaya sitelerini sokmaktadır.

ALEXA’ya WordPress Sitesi Ekleme (Resimli)

Bu kısımda vereceğim bilgiler tüm web sayfalar için uygulanabilmektedir. Sadece örnek olarak WordPress sayfasını vermekteyim.

  • ALEXA’ya web sayfanızı eklemek için ilk önce alexa.com’ da kendi adınıza bir hesap oluşturup giriş yapmalısınız.
  • Daha sonra anasayfa’nın sağ üst tarafında bulunan “Browse Top Site or” yazan kısma aşağıda görüldüğü gibi web sitemizin URL adresini girip Find tuşuna basıyoruz.

1

  • Açılan sayfada “Where can I find more info about ertugrulmuyesseroglu.net?” satırına iniyor ve “Edit Site Info” butonuna tıklıyoruz.

2

  • Açılan küçük pencerede “Claim This Site” butonunu tıklıyoruz

3

  • Açılan sayfada 2 numaralı metodu tıklıyoruz.

4

  • Tıklama sonrası sayfa aşağı doğru genişliyor ve burada web sayfamızın “<head> </head> “ satırlarının arasına koyacağımız kodumuzu bize veriyor.
İlginizi Çekebilir:  Etkili AdWords Reklam Metni Yazımı

5

  • Kodu kopyalayıp WordPress sayfamızın admin panaeline gelip Görünüm/Düzenleyici ekranına geliyoruz. Açılan sayfanın sağ kısmında bulunan menüden Tema Üst Bölümü (header.php) satırını seçiyoruz. Tıklama sonrası gelen kod ekranında <head> </head> satırlarının arasına ALEXA kodumuzu ekliyor ve Dosyayı Güncelliyoruz.

6

  • WordPress sayfamızda yaptığımız değişiklik sonrası tekrar ALEXA sayfasında kaldığımız yere dönüyor ve “Verify my ID” butonunu tıklayarak kodu eklediğimizi doğrulayarak işlemimizi tamamlıyoruz.

7

  • Daha sonra web sayfamız ile ilgili detayları girmek için ana sayfa da bulunan “Browse Top Site or” kısmına tekrar sayfamızın URL adresini yazarak Find tuşuna basıyoruz.

1

  • Açılan sayfada tekrar “Where can I find more info about ertugrulmuyesseroglu.net?” satırına iniyor ve “Edit Site Info” butonuna tıklıyoruz açılan sayfada web sayfamız ile ilgili detayları girerek kaydediyoruz.

8

Ertuğrul Müyesseroğlu

iletişime-geç

http://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2016/01/ALEXA’ya-WordPress-Web-Sayfası-Nasıl-Eklenir.jpghttp://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2016/01/ALEXA’ya-WordPress-Web-Sayfası-Nasıl-Eklenir-150x150.jpgmuyesserogluSEOadwords uzmanı,alexa,ALEXA’ya WordPress Web Sayfası Nasıl Eklenir?,analiz,Browse Top Site,dijital pazarlama,dijital pazarlama uzmanı,ertuğrul müyesseroğlu,global,google,google adwords uzmanı,istatistik,PageRank,seo danışmanı,seo uzmanı,site ekleme,url,web sayfası ekleme,WordPress
ALEXA internet sitelerinin istatistiklerini bize sunan bir web sayfasıdır. ALEXA ile web sitemizin ziyaretçi trafiğini takip edebilir ya da ziyaret ettiğimiz sitenin ziyaretçi istatistiklerini görebiliriz. Bunun yanı sıra google’ın sitenize verdiği kalite puanını (PageRank) ve web sayfanızın ALEXA Global ya da Yerel sıralamasını da ALEXA bizlerle ücretsiz olarak paylaşmaktadır....