AdWords Meetup Eğitim Semineri

AdWords Meetup eğitim seminerleri dizisi bir Temel Seviye Google AdWords Eğitimidir. Eğitimin kapsamı ise Dijital Pazarlama ve Google Arama Ağı Reklamcılığı ile sınırlıdır. Eğitim molalar ile birlikte yaklaşık 3 saat sürmektedir. Katılımcılar eğitimin sonunda Dijital pazarlama ile ilgili temel bilgileri edinmekle birlikte Google AdWords hesabı oluşturup arama ağı reklamcılığında reklamlarını oluşturabilecek yetkinliğine erişmektedir. AdWords Meetup organizasyonu kapsamında gerçekleştirilen Google AdWords eğitimleri tamamen ücretsizdir.

Eğitimler AdWords Meetup sayfasından duyurulmaktadır. Katılımcıların sayfa üzerinden önce kayıt yaptırması akabinde de sayfada belirtilen iletişim kanalları üzerinden teyit almaları gerekmektedir.
[toc]

AdWords Meetup Amacı Nedir?

AdWords Meetup’ın en önemli amacı e-ticaret sektörü hakkındaki farkındalığı ve bilgi düzeyini arttırmaktır. İlgi duyabilecek daha çok kişiye ulaşabilmek için bu seminerler ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir. Böylelikle ülkemizin e-ticaret sektöründen aldığı payın gelişmiş ülkeler seviyesine çıkarılmasına katkıda bulunulması hedeflenmektedir.

Kimler AdWords Meetup’a Katılmalı?

AdWords Meetup eğitimlerine e-ticaret hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler yine e-ticaret sektöründe kariyer hedefleyen gençler, Google AdWords uzmanı olmak isteyenler, işletmelerini e-ticaret ile büyütmek isteyen firma sahipleri, pazarlama ve reklamcılık alanında çalışan profesyoneller muhakkak katılmalıdır.

AdWords Meetup Sonrası Ne Yapabilirim?

AdWords Meetup eğitimine katılım gösteren kişiler dijital pazarlama ile ilgili temel bilgilere sahip bir şekilde Google AdWords arama ağında kendi belirleyecekleri filtrelemeler doğrultusunda ürün yada hizmetleri ile alakalı arama gerçekleştiren potansiyel müşterilerine reklamlarını gösterebilir duruma gelmektedir.

AdWords Meetup Eğitim Konuları

E-Ticaret ve E- İhracat Potansiyelimiz: Bu başlık altında ülkemizdeki e-ticaret potansiyelini karşılaştırmalı veriler üzerinden değerlendiriyoruz.

E-Ticaret Artış Hızı: E-ticaret hacmimizin toplam ticaretimizdeki yerini bu başlık altında değerlendirmekteyiz.

Dijital Reklamcılık Dönüşüm Oranları: Bu başlıkta Arama ağı reklamcılığı ile görüntülü reklamcılık arasındaki farkları ve dönüşüm oranlarını konuşmaktayız.

Dijital Pazarlamaya Geçiş Aşamaları: Ülkemizdeki işletmelerimizin dijital pazarlamaya bakış açılarını ve geçirdikleri evreleri ele alıyoruz.

Landing Page Kullanımı: Bu başlığımızda Landing page nedir? Başarılı landing page sayfalarının özellikleri neler diri konuşmaktayız. Landing page sayfaları ile ilgili daha detaylı bilgiye Landing Page Sayfalarının Önemi başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Arama Motorları: Dünya çapında faaliyette olan başlıca arama motorlarını bu başlığımızda değerlendirmekteyiz.

Google: Bu başlığımız altında Google ne zaman ve kimler tarafından kuruldu. Günümüzdeki şirket yapısı ve yöneticileri kimlerdir? Bunları öğreneceğiz.

Google AdWords Nedir? : Bu başlığımızda Arama Motoru Pazarlaması SEM nedir? Konusuna açıklık getireceğiz.

İlginizi Çekebilir:  Dijital Pazarlamaya Geçiş Aşamaları 1

SEO Nedir? : Arama Motoru Optimizasyonu yani SEO hakkında bu başlığımız altında konuşacağız.

AdWords mü SEO mu? : Dijital pazarlama uzmanlarının en çok karşılaştığı sorulardan biri olan AdWords mü SEO mu? Sorusuna bu başlığımızda cevap aramaktayız.

Google AdWords Reklamcılık Modelleri: Google AdWords reklamları Arama Ağı reklamcılığı dışında video, görüntülü vb reklamcılık modellerini de reklam verenlere sunmaktadır. Bu başlığımızda kısaca bunların üzerinden geçeceğiz.

Google AdWords Reklamcılık Politikaları: Google kullanıcılarına en iyi sonuçları verebilmek adına bazı etik kuralları bünyesinde barındırmaktadır. Bu etik kurallar karşımıza reklamcılık politikaları olarak çıkmatadır. Bu başlığımızda bu kurallar hakkında bilgi sahibi olacağız.

Google AdWords Hesap Kurulumu: AdWords reklamlarımızı oluşturmadan önce bir AdWords hesabına ihtiyacımız bulunmaktadır. Eğitimimizin bu aşamasında detaylarıyla hesap kurulumuna başlıyoruz. AdWords hesabı kurulumu ile ilgili detaylı bilgiye Google AdWords Hesabı Nasıl Kurulur? başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Google AdWords Arama Ağı Kampanyası Oluşturma: AdWords hesabımızı oluşturduktan sonra Arama ağı kampanyamızı detaylı bir şekilde oluşturacağız.

Google AdWords Arama Ağı Reklam Grubu Oluşturma: Kampanyamızı oluşturduktan sonra oluşturduğumuz kampanyamızın altına reklam grubumuzu oluşturacağız. Reklam grubu oluşturmakla ilgili daha geniş bilgiye Google AdWords – Reklam Grubu Oluşturma başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Google AdWords Standart Metin Reklamlar: Reklam grubumuzun altında şuan kullanımda olan iki seçenekten biri olan standart metin reklamımızı oluşturacağız.

Google AdWords Genişletilmiş Metin Reklamlar: Standart metin reklamımızı oluşturduktan sonra henüz yeni bir seçenek sayılabilecek olan genişletilmiş metin reklamımızı oluşturacağız. Bu konuda daha geniş bilgi edinmek isteyen arkadaşlarımız Genişletilmiş Metin Reklamlar başlıklı blog yazımı okuyabilirler.

Google AdWords Anahtar Kelime Eşleme Seçenekleri: AdWords arama ağı reklamlarının en önemli detaylarından biri anahtar kelime eşleme seçenekleridir. Bu başlığımızda eşleme seçeneklerinin özelliklerini öğreneceğiz.

Google AdWords Kampanya Ayarları: Oluşturduğumuz kampanyamızın ayarlarını ve bu ayarlar daha sonra nasıl değiştirebileceğimizi göreceğiz.

Anahtar Kelime Kalite Puanı: Belirlediğimiz anahtar kelimelerimizin oluşturduğumuz reklam metnimiz ve reklamlarımızı yönlendirdiğimiz web sayfamızla uyumunun puanlandığı anahtar kelime kalite puanı kavramını bu başlığımızda değerlendirmekteyiz.

Negatif Anahtar Kelimeler: Google AdWords arama ağı reklamlarında en çok dikkat edilmesi gereken konulardan biride negatif anahtar kelimeleridir. Bu başlığımızda negatif anahtar kelime nedir nasıl belirlenir? Sorularına cevap vereceğiz. Negatif anahtar kelimeler ile ilgili daha geniş bilgiye Google AdWords – Negatif Anahtar Kelime Nedir? başlıklı yazımda bulabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  12 Adımda Outlook Gmail Kurulumu

Arama Terimleri Raporu: Arama terimleri raporu ile kısaca anahtar kelimeleriniz ile alakalı arama gerçekleştiren kullanıcıların Google arama motoruna ne yazdıklarını görmenizi sağlar diyebiliriz. Bu başlığımızda tabiki çok daha fazlası hakkında bilgi veriyor olacağız.

Sütunlar: Google AdWords panelinizde bulunan sütunlar menüsü farklı içeriklere sahip raporları nasıl düzenleyebileceğimizi göreceğiz.

Rapor İndirme Formatları: Bu bölümde sütunlar menüsü ile oluşturduğumuz raporlarımızı pdf, xlsx vb formatlarda bilgisayarlarımıza indirebileceğimizi göreceğiz.

Cihaz Hedefleme / Mobil Cihaz Teklif Ayarlaması: AdWords reklamlarının bi diğer önemli özelliği de cihazlar için farklı farklı oluşturabileceğimiz teklif seçenekleridir. Bu bölümde farklı cihazlarda TBM tekliflerimizi nasıl arttırıp yada azaltacağımızı göreceğiz. Cihaz hedefleme ile ilgili daha detaylı bilgiye Google AdWords Cihaz Hedefleme başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Reklam Uzantıları: Google AdWords reklamlarının olmazsa olmazı reklam uzantıları ile işletmeniz yada ürününüz hakkında müşterilerinize daha detaylı bilgileri nasıl sunabileceğinizi göreceğiz.

İstatistikler: İstatistikler menüsü ile en çok dönüşüm aldığınız günü saati vb raporları nasıl görebileceğinizi sizlerle paylaşacağız. İstatistikler menüsünün kullanımı ile ilgili daha detaylı bilgilere Google AdWords – İstatistikler Menüsü Kullanımı başlıklı yazımdan ulaşabilirsiniz.

Anahtar Kelime Planlayıcı: Anahtar kelime planlayıcı aracı ile anahtar kelime önerilerini, aylık ve yıllık arama hacimlerini ve rekabet düzeyi gibi birçok analizi nasıl yapabileceğinizi anlatmaktayız.

Reklam Önizleme ve Teşhisi: Reklam önizleme ve teşhisi aracı ile yayına aldığınız reklamlarınızın ön izlemesini nasıl yapabileceğinizi göreceğiz.

Faturalandırma: Faturalandırma kısmı ile harcamalarınızı nasıl belgelendirebileceğinizi göreceğiz.

Google AdWords Uzmanı Nasıl Olunur? : Bu bölümde Google Adwords uzmanı olmaya giden yolda yapmanız gerekenleri konuşacağız.

Google AdWords Sertifikası: AdWords uzmanı olmaya giden yolda ki en büyük kriterlerden biri olan bizzat Google tarafından nasıl sertifikalandırılacağınızı anlatacağız.

Google Yönetici Hesabı: Google AdWords uzmanı oldunuz ve birçok hesabı yönetmeye başladınız bu hesapları tek bir panelden nasıl yönetebilirsiniz? Sorusuna cevap vereceğiz.

 

Ertuğrul Müyesseroğlu

iletişime-geç

http://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2017/02/adwords-meetup-eğitim-semineri.jpghttp://www.ertugrulmuyesseroglu.net/wp-content/uploads/2017/02/adwords-meetup-eğitim-semineri-150x150.jpgmuyesserogluAdWords MeetupGoogle Adwordsadwords,adwords meetup,adwords uzmanı,arama ağı,arama motoru,e-ihracat,e-ticaret,eğitim,google,reklam,seminer,seo
AdWords Meetup eğitim seminerleri dizisi bir Temel Seviye Google AdWords Eğitimidir. Eğitimin kapsamı ise Dijital Pazarlama ve Google Arama Ağı Reklamcılığı ile sınırlıdır. Eğitim molalar ile birlikte yaklaşık 3 saat sürmektedir. Katılımcılar eğitimin sonunda Dijital pazarlama ile ilgili temel bilgileri edinmekle birlikte Google AdWords hesabı oluşturup arama ağı reklamcılığında...